1. KENDİNİZİ ÖZGÜR HİSSETTİĞİNİZ YERLER KEŞFEDİN !
 2. MASAL DÜNYASINDA KAYBOLMAK İSTER MİSİNİZ ?
 3. HAYATINIZ BU KADAR RENKLİ Mİ ?
 4. IŞIKLARIN DANSINI KEŞFEDİN !
 5. KAHRAMAN OLUP YOLDAKİ CANLILARI KURTARIN
 6. İLGİNÇ DOĞAL YAPILARI ZİYARET EDİN !
 7. FARKLI OTELLERDE KONAKLAYARAK UFKUNUZU GENİŞLETİN...
 8. EN SON HANGİ KUMSALA AYAK İZLERİNİZİ BIRAKTINIZ ?
 9. ŞEHRİN GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAK YERLER...
 10. YÜZYILLARDIR AYAKTA DURAN TARİHİ YAPILAR...

SEDİR ADASI (KLEOPATRA) - MARMARİS


Eğer yolunuz Marmaris'e düşer ve cebinizde paranız olursa Sedir Adasına uğramanızı tavsiye ederim. Evet cebinizde paranız varsa dedim çünkü, karadan bakıldığında uzakta olmayan bir mesafe için kişi başı 15 TL ve bununla da kalmayıp adaya ayakbastı parası olarak da 10 TL alınıyor. Yani kişi başı 25TL'ye ulaşılabiliyor buraya. 4 kişilik bir aile sadece buraya yüzmek için bile gelse 100 TL'yi gözden çıkartmak gerekiyor.

SEDİR ADASI - MARMARİS
Adaya ulaşım bu şekilde. Birde adanın küçük bir efsanesi var. Mısır kraliçesi Kleopatra romalı sevgilisini ziyaret için Tarsus'a gelmiş. Yolu buralara kadar düşünce Sedir adasının doğasından etkilenmiş ve burada sürekli denize girmiş. Fakat adada 1 tek kum tanesi yokmuş. Bunun üzerine romalı sevgili Antonius Kuzey Afrika'dan gemilerle kum taşımış. Altın sarısı kumu o günde bu güne kadar korunmuştur. Denize girerken kumsala ayak basamıyorsunuz. Etrafı çevrili ve üzerinize kum yapışıp adadan kaybolmasına karşıda önemler var.
SEDİR ADASI - KLEOPATRA ADASI - MARMARİS

Gün boyu turkuaz rengi denizde yüzerek harika vakit geçireceğiniz garanti. Yolunuz Marmaris'e düşerse mutlaka uğrayın derim. Nede olsa ömrünüzde sadece 1 yada 2 kez yaparsınız :)  Daha fazlasını KEŞFETMEK için yola çıkın. Marmaris gezi notlarım için tıklayın:

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Haberleri

 • Blog sayfam yeni şablonuyla yayında.Gezilerimiz devam ediyor
 • 18 Mart 2015'te KUZULUK SAKARYA AKYAZI Gezimiz sizlerle olacak
 • 17 Temmuz 2015 Ramazan Bayramında KARADENİZ TURU yapmayı planlıyoruz
 • 23 Eylül 2015 Kurban Bayramında yine memleketimiz CİDE'ye gidiyoruz. Yol üstü küçük kaçamak anılarımla paylaşımlarım devam edecek
 • 20 Mart 2016'dan sonra SAPANCA - KUZULUK KAPLICALARI - ABANT - SÜNNET GÖLÜ ve MUDURNU Gezisi yapmayı planlıyoruz
 • 2 Temmuz 2016 Ramazan Bayramı Tatilinde Eskişehir'den başlayıp MUĞLA civarındaki MARMARİS, DATÇA, AKYAKA, DALYAN gibi harika yerleri ziyaret edeceğiz
Flag Counter