1. KENDİNİZİ ÖZGÜR HİSSETTİĞİNİZ YERLER KEŞFEDİN !
 2. MASAL DÜNYASINDA KAYBOLMAK İSTER MİSİNİZ ?
 3. HAYATINIZ BU KADAR RENKLİ Mİ ?
 4. IŞIKLARIN DANSINI KEŞFEDİN !
 5. KAHRAMAN OLUP YOLDAKİ CANLILARI KURTARIN
 6. İLGİNÇ DOĞAL YAPILARI ZİYARET EDİN !
 7. FARKLI OTELLERDE KONAKLAYARAK UFKUNUZU GENİŞLETİN...
 8. EN SON HANGİ KUMSALA AYAK İZLERİNİZİ BIRAKTINIZ ?
 9. ŞEHRİN GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAK YERLER...
 10. YÜZYILLARDIR AYAKTA DURAN TARİHİ YAPILAR...

ŞİLE / SAKLIGÖL

İstanbul'un en güzel yerlerinden Şile Karamandere köyündeki SAKLIGÖL'ü ziyarete ne dersiniz ? Eğer İstanbul’un kalabalığından ve keşmekeşinden bunaldıysanız çok da uzak olmayan bir yerde biraz nefes almak istiyorsanız, sizi belki de bugüne kadar görmediğiniz için pişman edecek bir yere götüreceğiz; SAKLIGÖL. 

SAKLIGÖL ŞİLE
Saklıgöl nerede ve nasıl gidilir? Şile Kamandere Köyü sınırları içerisinde bulunan Saklı Göl, yapay bir baraj gölü. Şile otobanında giderken, Şile merkeze değilde tam tersine giderseniz Karamandere Saklıgöl tesislerine ulaşabilirsiniz. Doğası ve hemen yanı başındaki işletmesi ile birçok İstanbullu için hafta sonu nefes alabilmek adına tercih edilen bu güzel köşe, yürüyüşten ve güzel bir kahvaltıdan keyif alabilecek birçok doğa severin uğrak mekanlarından. 


SAKLI GÖL'DE Kİ ÖRDEKLER
Göle ulaşmak için girilen yolda köylülerin açmış olduğu ve doğal ürünlerin yer aldığı tezgahlar ve küçük gözleme durakları ise tüm gününü burada geçirip biraz alışveriş yapmak isteyenler için de güzel bir sürpriz olacaktır. 


SAKLIGÖL TESİSLERİ
Üstelik buraya ulaşmak çok kolay. Anadolu yakasından aracınızla 40 dk-50 dk'da veya aracınız yoksa Üsküdar-Şile-Ağva otobüsleriyle ulaşım imkanınız var. Dilerseniz saklıgöl etrafında trekking yaparak doğa içine karışabilirsiniz. Haydi kabuğunuzu kırın ve doğa harikası bu güzel yeri KEŞFEDİN !


SAKLI GÖLUMUT ERDOĞAN

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Haberleri

 • Blog sayfam yeni şablonuyla yayında.Gezilerimiz devam ediyor
 • 18 Mart 2015'te KUZULUK SAKARYA AKYAZI Gezimiz sizlerle olacak
 • 17 Temmuz 2015 Ramazan Bayramında KARADENİZ TURU yapmayı planlıyoruz
 • 23 Eylül 2015 Kurban Bayramında yine memleketimiz CİDE'ye gidiyoruz. Yol üstü küçük kaçamak anılarımla paylaşımlarım devam edecek
 • 20 Mart 2016'dan sonra SAPANCA - KUZULUK KAPLICALARI - ABANT - SÜNNET GÖLÜ ve MUDURNU Gezisi yapmayı planlıyoruz
 • 2 Temmuz 2016 Ramazan Bayramı Tatilinde Eskişehir'den başlayıp MUĞLA civarındaki MARMARİS, DATÇA, AKYAKA, DALYAN gibi harika yerleri ziyaret edeceğiz
Flag Counter