1. KENDİNİZİ ÖZGÜR HİSSETTİĞİNİZ YERLER KEŞFEDİN !
 2. MASAL DÜNYASINDA KAYBOLMAK İSTER MİSİNİZ ?
 3. HAYATINIZ BU KADAR RENKLİ Mİ ?
 4. IŞIKLARIN DANSINI KEŞFEDİN !
 5. KAHRAMAN OLUP YOLDAKİ CANLILARI KURTARIN
 6. İLGİNÇ DOĞAL YAPILARI ZİYARET EDİN !
 7. FARKLI OTELLERDE KONAKLAYARAK UFKUNUZU GENİŞLETİN...
 8. EN SON HANGİ KUMSALA AYAK İZLERİNİZİ BIRAKTINIZ ?
 9. ŞEHRİN GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAK YERLER...
 10. YÜZYILLARDIR AYAKTA DURAN TARİHİ YAPILAR...

EL RIO MOTEL -AĞVA

En son yazın deniz için gittiğim Ağva'yı ziyaret etme vakti gelmişte geçiyor. Her mevsim güzelliklerini sergileyen Ağva'nın gönlümde çok ayrı bir yeri oldu her zaman. Hafta içi yaptığım araştırmalar sonucu El Rio Motel'de açık büfe kahvaltının kişi başı 25 TL olduğunu görünce arkadaşlarımla buraya pazar günü için rezervasyon yaptırdık. Günü dolu dolu geçirmek için sabah 8:00 de yola çıktık. İstanbul'dan uzaklaştıkça doğa bütün güzelliklerini göstermeye başlamıştı bile. Uzun ve ıssız köy yollarından geçerek Ağva'ya doğru ilerledik.


Yaklaşık 1.5 saat süren virajlı yollar sonunda ulaştık El Rio Motel'e. Otoparkı kısıtlı olduğundan aracımı biraz ileriye park etmek zorunda kaldım. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama El Rio Motel'in girişindeki bu tabela bana kızılderilileri anımsatıyor :)


Kapıdan içeri girince bizi bu sevimli köpekler karşıladı. Ne kadarda sevimliler değil mi? Hava soğuk olduğundan kızım Defne'yi anneme bırakmıştık. Yanımızda olsaydı severdi bu köpekleri diye içimden geçirmiştim.


Girişten itibaren dikkatimizi çeken ahşap motel gerçekten güzel dizayn edilmiş. Hani biz kahvaltıya gelmiştik ama burada 1 gece geçirmekte güzel olurdu sanırım.


Sıra geldi kahvaltıya. Restorant bölümüne geçip ayırttığımız masayı gösteren arkadaş son derece ilgili ve güler yüzlüydü. Nehri yukarıdan gören pencere kenarı masaya oturduk. Kahvaltı açık büfe olduğundan istediğimiz kadar kahvaltılık alıp masamıza kurulduk.


Kahvaltıda yok yoktu gerçekten hatta petek bal bile mevcuttu. Kendileri görürler mi bilmiyorum ama böyle bir imkanı bize sundukları için El Rio Motel'e tekrardan teşekkür ederim.


Mükemmel bir kahvaltının ardından masa başında dostlarla güzel sohbetler kurduk. Ağva için insanın yaşlanmayacağı yer derim hep. Sanırım benim için hep öyle olacak. Nehir kenarında bulunan deniz bisikletleri için izin isteyip nehir boyunca bir aşağı bir yukarı turlama fırsatımız oldu.


Gerçektende gözüktüğü gibi kolay değil pedal çevirmek bir süre sonra insanın bacaklarına ağrılar saplanıyor. Fakat benim için en tatlı çektiğim acıydı :) Pedal çevirdiğimiz zaman çıkan su sesi, çevirmediğimiz zaman kendini doğanın sessizliğine bırakıyordu. 


Nehir boyunca güzel resimler çekip, burada geçirdiğimiz anılarımızı taze tutmak istedik. Son olarakta eşim ile bu resmimizi çektik.


Etrafı daha iyi görebilmek adına nehir boyunca bir kaç kareden oluşan yaklaşık 5 dakikalık bir video oluşturdum. Seveceksiniz... İyi seyirler...


...Personele teşekkür ederek ayrıldık bu şirin motelden. Ağva'nın merkezine giderek kısa bir tur attık. Yanımızda arkadaşımın bebeği olduğu için çok fazla dışarıda kalmamaya özen gösterdik. Sabah yola çıkmadan önce acaba akşama doğru mangal yapar mıyız diye lazım olabilecek her şeyi arabanın bagajına koymuştum. İyi ki de öyle yapmışım... Yol üzerinde bir marketten sucuk, ekmek ve kola alıp, bir başka cennet mekan olan Şile'de ki Saklıgöl'e doğru yola koyulduk.


Yaklaşık yarım saat sonra Saklıgöl'e ulaştık. Yaz aylarında suların çekilmesiyle yemek yenilen kamelyaların resmen kütüklerin üzerinde havada durduğu gözüküyordu. Kış aylarında iste göl tamamen dolu olup daha güzel bir görüntü oluşturmuştu.

Az ileride göle yakın bir yer bulduk. Hava kararmadan ateşimizi yakıp ateşin köz olmasını bekledik. Bu sırada da biraz ısındık tabi.
Son olarak yaptığımız bu kaçamak ile midemizde boş yer bırakmamış olduk :)
Güzel bir günün güzel anılarla sonladırıp dönüş yoluna girerek günü sonlandırdık... Başka bir anıda görüşmek üzere...

UMUT ERDOĞAN

0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Haberleri

 • Blog sayfam yeni şablonuyla yayında.Gezilerimiz devam ediyor
 • 18 Mart 2015'te KUZULUK SAKARYA AKYAZI Gezimiz sizlerle olacak
 • 17 Temmuz 2015 Ramazan Bayramında KARADENİZ TURU yapmayı planlıyoruz
 • 23 Eylül 2015 Kurban Bayramında yine memleketimiz CİDE'ye gidiyoruz. Yol üstü küçük kaçamak anılarımla paylaşımlarım devam edecek
 • 20 Mart 2016'dan sonra SAPANCA - KUZULUK KAPLICALARI - ABANT - SÜNNET GÖLÜ ve MUDURNU Gezisi yapmayı planlıyoruz
 • 2 Temmuz 2016 Ramazan Bayramı Tatilinde Eskişehir'den başlayıp MUĞLA civarındaki MARMARİS, DATÇA, AKYAKA, DALYAN gibi harika yerleri ziyaret edeceğiz
Flag Counter