SAKLIKENT KANYONU - FETHİYE

Saklıkent kanyonu bir keçi çobanı tarafından 15 yıl önce keşfedilmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Bir taraftan insanın vücudunu yakacak kadar soğuk, diğer taraftan ılık olarak akan suyun birleştiği noktadan, çelik halat yardımı ile belinize kadar suya girerek ulaşılmaktadır.

Akarsuların ilginç şekiller verdiği kayalıklar ve bu kayalıkların dibinde doğal olarak oluşmuş kil sağlık kaynağıdır. Peki Saklıkent Kanyonu nerede ? Fethiye sınırları içinde yer alan Saklıkent kanyonuna Tloss antik kenti tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Nerede ne yenir derseniz, kanyon üzerindeki kafelerde hayatınızdaki en güzel çay veya kahveyi içeceğinizi garanti ederim. Uzunluğu 18 Km olan kanyonu ölmeden önce görülmesi gereken yerler listenize mutlaka yazın. 


Dolu dolu bir günü geçireceğiniz kanyona gelirken üzerinize rahat bir şeyler giymeyi ihmal etmeyin. 18 Km'lik yolun tamamını gitmeseniz de gidilebilecek yerlerin görülmesi hayatınızdaki ilkler arasında yer alacak.


Daha fazlasını KEŞFETMEK için yola çıkın. İçinde Saklıkent Kanyonu geziminde bulunduğu Fethiye notları için tıklayın : 

UMUT ERDOĞAN

2 yorum:


  1. fethiye saklıkent kanyonuna gitmiştik, gayet hoştu ve beğendik ülkemizde bukadar güzel yerleri görmek mutlu ediyor beni. Saklıkent kanyonunu görmediyseniz mutlaka girip görün

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Bende ilk gezdiğimde çok beğenmiştim sonrasında bir kez daha fırsatım oldu. Ülkemiz gerçekten Cennet!

      Sil