HAKKIMDA

 • GEZMEYE NASIL BAŞLADIM ?
İşin açıkçası bu kadar gezeceğimi ve bunları bir blog sayfası haline getireceğimi bende bilmiyordum. Evlenmeden önce iş kolik olan biriydim. Pazar günleri dahi çalıştım. Sonra başıma gelen bir olay nedeni ile hayatın kısa ve boş olduğunu, zamanın su gibi hızlı akıp gittiğini ve kaybolan günlerin yerine yenisini koyamayacağımı anlamam ile başladı her şey.


 • İLK GEZİMİ NEREYE VE NE ZAMAN YAPTIM ?
Henüz damarlarımda gezme aşkı yok iken nişanlanmıştım. Eşime evlendiğimizde EGE TURU yapmak istediğimi anlattım ve o da sağ olsun bana ayak uydurdu. 2012 Temmuzunda evlendikten bir kaç gün sonra önce BURSA CUMALIKIZIK KÖYÜ'ne sonra GÖLYAZI ve oradan da AYVALIK'a gelerek ilk tatil günümüzü dolu dolu yaşadık. AYVALIK'ta ki ŞEYTAN SOFRASI'na çıktığımda gördüğüm manzaraya karşı heyecanımı gizleyemeyerek abimi telefon ile arayıp "Ne harika bir manzara" diye aradığımı biliyorum.


 • NEREDEN GELİYOR BU DEĞİRMENİN SUYU ?
Etrafımdakilerin sürekli olarak beni taciz ettiği soru diyebilirim. Gideceğim yerlerin planını aylar öncesinden rotaya sokarak planımı yapıyorum. İçki alkol sigara kahve vs. gibi kötü alışkanlıklarım yok. Sigaraya günde 10 TL veren kişilerin bana bu soruyu sorması tuhaf. Zaten gittiğim yerler düşük bütçeli sıradan kişilerinde gezebileceği yerler. Kafamıza göre otel bulursak konaklıyoruz. Bulamazsak ya arabaya kıvrılır yatarız yada çadır kurar kalırız. Aslında seyahat etmek göründüğü kadar masraflı bir faaliyet değil. Yeter ki ayağınızı yorganınıza göre uzatmayı bilin!


 • GİDECEĞİM YERLERİ NASIL BELİRLİYORUM ? 
Yola çıkmadan aylar önce mutlaka gideceğim şehir hakkında internetten bilgi alıp, gezilecek yerlerini not alırım ve rotamı bu notlara sadık sürdürmeye çalışırım. Şimdiye kadar hiç bir otel pansiyon vb gibi yerlere rezervasyon yapmadım. Her zaman nerde akşam orada sabah mantığında dolaşırım. Gittiğim şehirlerdeki turistik yerlere yakın konaklama yerlerini önceden telefonları ile not ederek yaklaştığımda telefon ederek yerimizi ayırtıyoruz. Yoksa aylar günler öncesinden yer ayırtma diye bir huyumuz yok olmadı.


 • GİTTİĞİN YERLER ARASINDA EN GÜZEL YER NERESİ ?
Cennet ülkemin her yeri güzel. Henüz yurt dışına gitme fırsatım olmadı fakat EN GÜZELİ ŞURASI diyerek bir sınırlandırma yapmak başka yerlere haksızlık olabilir diye düşünüyorum. ESKİŞEHİR'de ki SAZOVA PARKI'ndan tutunda ALANYA'da ki DİM ÇAYI'na kadar o kadar fazla yer var ki ülkemde...

 • ÇEKİM İÇİN PROFOSYONEL CİHAZLAR KULLANILIYOR MUSUN ?
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte fotoğraf makinelerinin yerini artık cep telefonları almaya başladı. Günümüz teknolojisindeki cep telefonlarının kamerasının yeterli olduğunu düşünüyorum. Hem hemen çekip paylaşması kolay hem de zahmetsiz. 

 • GÖRDÜĞÜM KADARIYLA ÇOCUKLU BİR AİLESİN ÇOCUKLA GEZMEK ZOR OLMUYOR MU ?
Elbette zorlandığımız anlar oluyor. Tek başına dolaşırken tabi ki daha aktif gezebiliyoruz. Fakat çıkacağım tatil günlerinde çocuk içinde eğlenceli zaman geçirebileceğimiz faaliyetler bulmaya gayret ediyorum. 

 • SENİN İÇİN TATİL NE DEMEK ?
Bir çok kişi için tatil 5 yıldızlı otellerde sabahtan akşama dinlenme olsa da benim için yeni yerler gezmek ve görmek demek. Eski yapılara hayranlığım var ve sürekli ilgimi çekiyor. Yüzyıllardan beri günümüze kadar kendini korumuş antik yapıların tarihçesini okumak bana mutluluk veriyor. Yeni yerler ve yeni insanlar tanımak, gittiğim yerlerin kültürünü öğrenmek sıkıcı İstanbul hayatında deşarj olmak için yeterli sebep.

 • GİTTİĞİN YERLERDE NE YİYORSUN ?
Yemek konusunda normalde de biraz pimpirikli bir insanım. Gittiğim otellerde kahvaltı ve akşam yemeği var ise ekstra bir şey yapmaya gerek görmüyorum. Fakat gittiğim yerlerin yöresel yiyeceklerini tatmaya özen gösteririm. AYVALIK'a gidipte Ayvalık tostu yemek, SUSURLUK'tan geçerken susurluk ayranı içmek gibi...

 • GİTTİĞİN YERLERDE KAÇ GÜN KALIYORSUN ?
Bu rotama ve gezilecek yerlerin sayısına göre değişiklik gösterir. Gezeceğim yerler az ise 1 gün kalıp sonraki hedefime giderim. 1 gün içinde dolaşamayacağım yerler varsa 2. hatta 3. günde kalabilirim.

 • SÜREKLİ OTELDE Mİ KONAKLIYORSUN ÇADIR YAŞANTIN OLDU MU ?
Hemen hemen her yere ailem ile gittiğimden elbette ucuz yollu otel pansiyonda kalmayı tercih ediyorum. Arkadaşlarım ile gittiğim zamanlarda çadırda konakladığım oldu. Yadırgamak yerine mutlu bile oluyordum çoğu zaman.


 • KISACA KENDİNDEN BAHSEDER MİSİN ?
1984 doğumlu  gezmek ve yeni yerler görmekten dört köşe olan biriyim. Evliyim ve Defne adında bir kızım ile Ege adında bir oğlum var. Elektronik ve Bilgisayar üzerine iş yerim var.Çalıştığımdan dolayı bayramlarda fırsat buldukça yeni yerler keşfederim.Gideceğim yerleri önceden araştırarak orası hakkında bilgi sahibi olup,rotamı ona göre belirlerim.Gittiğim yerde en fazla 3-4 gün dururum sonrası sıkar ve yakınındaki daha farklı yerleri görmek için çaba sarf ederim. Uzun lafın kısası kafaya koyduysam gider gezerim arkadaş. Güzel ülkemizi keşfetmek için sizlerde geç kalmayın hayat kısa ve emin olun ki her bütçeye göre gezmek mümkün yeter ki İSTEYİN !


 • GİTTİĞİN YERLERDE KALACAK YER BULAMADIĞIN OLDU MU ?
2016 yazında eşim ile ege turu yaparken MARMARİS'e gittik. Önceden kalınabilecek otelleri belirleyerek gittiğimden bir sorun yaşayacağımı sanmıyordum ki o güne kadar yaşamamıştım. Notunu aldığım 25 tane otel tamamen dolu olunca diğer otelleri aramaya başladım. Aracımı yol kenarına çekip tam 2.5 saat boyunca 107 tane otel ile telefonda görüştük. Akşam saatlerinde yer bulduk ama yorulduk. Neyse ki en azından anlatılacak bir anı olarak kaldı bizde...


0 yorum:

Yorum Gönderme